Raport

Wypełnij prosty formularz i pobierz raport

Dlaczego to takie ważne?

Rozwój gospodarczy, postęp technologiczny, wyścigi kolejnych koncernów, a gdzie w tym wszystkim jest człowiek?


Codzienne decyzje nas wszystkich wpływają na otaczającą nas przestrzeń. Miasta ewoluują, ale czy zawsze w dobrym kierunku? Jak powinny kształtować się nowoczesne miasta?


Dostrzeżenie wielu problemów, które dotykają miasta to pierwszy krok w kierunku ich zrównoważonego rozwoju. Społeczności w jakich żyjemy i otaczająca nas przestrzeń to kwestie, na których powinno zależeć nam wszystkim.


Knight Frank przeprowdził globalne badanie obejmujące 286 największych miast na świecie. W raporcie Active Capital została przeprowadzona analiza i ocena czynników w następujących kategoriach: redukacja emisji zanieczyszczeń, proces urbanizacji i czynniki decydujące o tym, na ile te miasta mogą być określane jako "zielone". Jak na tym tle wypadają polskie miasta?


Oddajemy w Państwa ręce raport "Dobra forma miasta. Trendy, które zmieniają miasta", który porusza tematykę urbanistyki miejskiej, wyzwań, stojących przed polskimi miastami, jak i europejskimi stolicami, a także przedstawia dobre postawy i rozwiązania. Praca nad tym raportem była prawdziwą przyjemnością, ale niektóre jej wnioski były również bolesne.


Niech lektura tej publikacji będzie początkiem dobrych zmian, które wspólnie możemy kontynuować.

Ideał nowoczesnego miasta

Zrównoważony urbanizm w Polsce

Polskie miasta na tle Europy

Trendy, które zmieniają miasta

Jak sektor nieruchomości biurowych wpisuje się w nowe trendy?

Porozmawiajmy o miastach

ul. Mokotowska 49

00-542 Warszawa

Polska

Knight FrankKnight Frank LLP z siedzibą w Londynie jest wiodącym i niezależnym globalnym doradcą w zakresie nieruchomości. Zatrudnia powyżej 19 000 pracowników w ponad 500 biurach w 60 krajach. Knight Frank doradza klientom, od indywidualnych właścicieli i nabywców, po największych deweloperów, inwestorów i najemców korporacyjnych.